Credits

  1. Jesse Baumgartner Additional Art
  2. Oscar Cuesta Additional Art
  3. Samwise Didier Additional Art
  4. Tina Fu Additional Art
  5. Phroilan Gardner Additional Art
  6. Mark Gibbons Additional Art
  7. Harley Huggins Additional Art
  8. Kali Jacobs Additional Art
  9. Jin H Kim Additional Art
  10. Luke Mancini Additional Art
  11. John Miller Additional Art
  12. Brian Morrisroe Additional Art
  13. Tyson Murphy Additional Art
  14. Justin Thavirat Additional Art
  15. Joni Cheng Additional Design
  16. Tom Chilton Additional Design
  17. Karl Deckard Additional Design
  18. Eric Dodds Additional Design
  19. James Goddard Additional Design
  20. Michael Horning Additional Design
  21. Jon LeCraft Additional Design
  22. Jesse McCree Additional Design
  23. Matt Villers Additional Design
  24. Matt Worcester Additional Design
  25. Tony Wu Additional Design
  26. Julia Humphreys Additional Production
  27. Keith Lee Additional Production
  28. Ken Morse Additional Production
  29. Lisa Ohanian Additional Production
  30. Samuel Christiansen Additional Programming
  31. Sameh Kamel Additional Programming
  32. John Stiles Additional Programming
  33. David Farmer Additional Sound Design
  34. Chuck Russom Additional Sound Design
  35. Jeff Schmidt Additional Sound Design
  36. Michael C. Shapiro Additional Sound Design
  37. Caron Weidner Additional Sound Design
  38. Caroline Hernandez Additional Sound Producer
  39. Asher Litwin Additional Sound Producer
  40. Jessica Louché Additional Sound Producer
  41. Tina Nguyen Additional Sound Producer
  42. Thomas Pieracci Additional Sound Producer
  43. Michael Schwan Additional Sound Producer
  44. Andrea Romano Additional Voice Direction
  45. Omid Abtahi Additional Voices
  46. Adam Alexi-Malle Additional Voices
  47. Roxanne Beckford Additional Voices
  48. JB Blanc Additional Voices
  49. Sammy Boyarsky Additional Voices
  50. Joe Brooks Additional Voices
  51. Jason Canning Additional Voices
  52. Helena Charbila Additional Voices
  53. Kat Cressida Additional Voices
  54. Debbi Derryberry Additional Voices
  55. Sharmila Devar Additional Voices
  56. Jake Eberle Additional Voices
  57. Chris Edgerly Additional Voices
  58. Paul Eiding Additional Voices
  59. Kieron Elliott Additional Voices
  60. Gideon Emery Additional Voices
  61. Dave Fouquette Additional Voices
  62. Richard Green Additional Voices
  63. Nicholas Guest Additional Voices
  64. Zach Hanks Additional Voices
  65. Julian Holloway Additional Voices
  66. Sharif Ibrahim Additional Voices
  67. Mark Ivanir Additional Voices
  68. Nick Jameson Additional Voices
  69. Steve Josefson Additional Voices
  70. Matt Yang Kang Additional Voices
  71. John Kassir Additional Voices
  72. Bob Klein Additional Voices
  73. Carlos Larkin Additional Voices
  74. Wendee Lee Additional Voices
  75. David Lodge Additional Voices
  76. Yuri Lowenthal Additional Voices
  77. Brandon Lumbly Additional Voices
  78. Jim Mahoney Additional Voices
  79. Dave Mallow Additional Voices
  80. Pramod Mani Additional Voices
  81. Jason Marsden Additional Voices
  82. Vanessa Marshall Additional Voices
  83. Michael McConnohie Additional Voices
  84. Therese McLaughlin Additional Voices
  85. Raya Meddine Additional Voices
  86. Jim Meskimen Additional Voices
  87. Jason Miller Additional Voices
  88. Masasa Moyo Additional Voices
  89. Sharon Muthu Additional Voices
  90. Joe Ochman Additional Voices
  91. Jonathan Oldham Additional Voices
  92. Jon Olson Additional Voices
  93. Paul St. Peter Additional Voices
  94. Jim Pirri Additional Voices
  95. TJ Ramini Additional Voices
  96. Rita Rani Additional Voices
  97. Matt Riedy Additional Voices
  98. Daniel Riordan Additional Voices
  99. Sarah Ripard Additional Voices
  100. Jonno Roberts Additional Voices
  101. Roger Rose Additional Voices
  102. Ari Rubin Additional Voices
  103. Peter Sabri Additional Voices
  104. Salli Saffioti Additional Voices
  105. Philece Sampler Additional Voices
  106. Eliza Jane Schneider Additional Voices
  107. Patrick Seitz Additional Voices
  108. Stephanie Sheh Additional Voices
  109. Armin Shimerman Additional Voices
  110. Kevin Shinick Additional Voices
  111. Keith Silverstein Additional Voices
  112. Anthony Skordi Additional Voices
  113. Haaz Sleiman Additional Voices
  114. Andre Sogliuzzo Additional Voices
  115. Michael Sorich Additional Voices
  116. Jessica Starus Additional Voices
  117. Terry Stone Additional Voices
  118. Karen Strassman Additional Voices
  119. James Patrick Stuart Additional Voices
  120. Fred Tatasciore Additional Voices
  121. Marcelo Tubert Additional Voices
  122. Victor Villar-Hausar Additional Voices
  123. Vernon Wells Additional Voices
  124. Scott Whyte Additional Voices
  125. Dave Wittenberg Additional Voices
  126. Marc Worden Additional Voices
  127. Flint Dille Additional Writing
  128. Gavin J Jurgens-Fyhrie Additional Writing
  129. Brian Kindregan Additional Writing
  130. Chuck McMackin Additional Writing
  131. Nick Chilano Animators
  132. Non Thareechit Animators
  133. Adam York Animators
  134. Christian Lichtner Art Director
  135. Jason Chayes Auction House Lead Producer
  136. Josh Leyshock Battle.net Additional Design
  137. Craig Becker Battle.net Additional Programming
  138. Robert T. Martin Jr. Battle.net Artist
  139. Dohyeong Kim Battle.net Artist
  140. Elaine Yang Battle.net Artist
  141. Laurent Bourcier Battle.net Auction House Programmer
  142. Chang-Il Kim Battle.net Auction House Programmer
  143. Frederick Dayhee Lee Battle.net Auction House Programmer
  144. Calum Mitchell Battle.net Auction House Programmer
  145. Mikyoung Choi Battle.net Billing Programmer
  146. Seungki Choi Battle.net Billing Programmer
  147. Gisang Gil Battle.net Billing Programmer
  148. Eunyang Lee Battle.net Billing Programmer
  149. Mike Hein Battle.net Design Director
  150. Randal Dumoret Battle.net Designer
  151. Kent-Erik Hagman Battle.net Designer
  152. Josh Menke Battle.net Designer
  153. Alex Sun Battle.net Designer
  154. Patrick Dawson Battle.net Integration Programmer
  155. Michael Hershberg Battle.net Integration Programmer
  156. Henry Ho Battle.net Integration Programmer
  157. Anne-Sophie Lefebvre Battle.net Integration Programmer
  158. Sean Riley Battle.net Integration Programmer
  159. Nick Rivera Battle.net Integration Programmer
  160. Nick Slough Battle.net Lead Artist
  161. Stefan Mohler Battle.net Lead Auction House Programmer
  162. Chulwoong Choi Battle.net Lead Billing Programmer
  163. Ben Deane Battle.net Lead Platform Programmer
  164. Chris Stewart Battle.net Lead Platform Programmer
  165. Ryan Cooper Battle.net Lead Producer
  166. Taner Halicioglu Battle.net Lead Reliability Engineer
  167. Ed Beranek Battle.net Platform Programmer
  168. Antony Curtis Battle.net Platform Programmer
  169. Joseph Dean Battle.net Platform Programmer
  170. Sascha Demetrio Battle.net Platform Programmer
  171. Nick McVeity Battle.net Platform Programmer
  172. Alan Newton Battle.net Platform Programmer
  173. Ricardo Robaina Battle.net Platform Programmer
  174. Michael Skacal Battle.net Platform Programmer
  175. Steve Toscano Battle.net Platform Programmer
  176. Erin Ali Battle.net Producer
  177. Shane Cargilo Battle.net Producer
  178. Jack Chen Battle.net Producer
  179. Dan Hernberg Battle.net Producer
  180. Andrew Hunt Battle.net Producer
  181. Eric Del Priore Battle.net Producer
  182. Yong Woo Battle.net Producer
  183. Diane Capewell Battle.net Reliability Engineer
  184. Morgan Fainberg Battle.net Reliability Engineer
  185. Robert Jackson Battle.net Reliability Engineer
  186. Chris Jacobson Battle.net Reliability Engineer
  187. Matthew Versluys Battle.net Technical Director
  188. Samuel Attanasio Battle.net User Experience Designer
  189. Bryan Gidge Battle.net User Experience Designer
  190. Bobby Koh Battle.net User Experience Designer
  191. Christina McCombie Battle.net User Experience Designer
  192. Andrea Toyias Casting and Voice Director
  193. Chris Amaral Character Artist
  194. Paul David Character Artist
  195. Aaron Gaines Character Artist
  196. Anthony Rivero Character Artist
  197. Cory Robinson Character Artist
  198. Johnathan Berube Cinematic Art Director
  199. Fausto De Martini Cinematic Art Director
  200. Ben Dai Cinematic Project Director
  201. Terran Gregory Cinematic Project Director
  202. Marc Messenger Cinematic Project Director
  203. Thomas C. Brewer Cinematic Re-Recording Mixer
  204. Chris Metzen Cinematic Script
  205. Clinton Jones Cinematic Sound Editor
  206. Tony Alexander Cinematics Additional Artist
  207. Anwar R Bey-Taylor Cinematics Additional Artist
  208. David Biggs Cinematics Additional Artist
  209. Jason Burton Cinematics Additional Artist
  210. Andrew D. Carr Cinematics Additional Artist
  211. Bryan Chojnowski Cinematics Additional Artist
  212. Anthony Eftekhari Cinematics Additional Artist
  213. Thomas Siababa Esmeralda Cinematics Additional Artist
  214. Huong Grey Cinematics Additional Artist
  215. Michael Horning Cinematics Additional Artist
  216. Brian Huang Cinematics Additional Artist
  217. Chay Johansson Cinematics Additional Artist
  218. Ioannis Karathomas Cinematics Additional Artist
  219. Jeffrey Kember Cinematics Additional Artist
  220. Jae Hyung Kim Cinematics Additional Artist
  221. Mike Kramer Cinematics Additional Artist
  222. Oliver Lam Cinematics Additional Artist
  223. Alan Lee Cinematics Additional Artist
  224. Konrad Lightner Cinematics Additional Artist
  225. Eric Yi Lin Cinematics Additional Artist
  226. Ting Lo Cinematics Additional Artist
  227. Joseph Magdalena Cinematics Additional Artist
  228. Thomas Mahler Cinematics Additional Artist
  229. Hezekiah McMurray Cinematics Additional Artist
  230. Alex Murtaza Cinematics Additional Artist
  231. Jeremy Nelligan Cinematics Additional Artist
  232. Joseph Oh Cinematics Additional Artist
  233. Alexandre Oliveira Cinematics Additional Artist
  234. Jae Wook Park Cinematics Additional Artist
  235. Gabriele Pasqualino Cinematics Additional Artist
  236. Ali Seiffouri Cinematics Additional Artist
  237. Gauravkumar Shah Cinematics Additional Artist
  238. Taylor Smith Cinematics Additional Artist
  239. Piotr Swigut Cinematics Additional Artist
  240. Cedric Tomacruz Cinematics Additional Artist
  241. Dustin Trimble Cinematics Additional Artist
  242. Graven Tung Cinematics Additional Artist
  243. Rainer Zoettl Cinematics Additional Artist
  244. Matt Samia Cinematics Additional Direction
  245. Rie Arai Cinematics Additional Production
  246. Laura B Dahowski Cinematics Additional Production
  247. Tomas Figueroa Cinematics Additional Production
  248. Lauren Gragg Cinematics Additional Production
  249. Bryan Langford Cinematics Additional Production
  250. Taylor Westfall Cinematics Additional Production
  251. Felipe Luiz Andrade Cinematics Artist
  252. Diego Correia Cinematics Artist
  253. Gabriel Dorazio Cinematics Artist
  254. Luciana Fintelmam Cinematics Artist
  255. Guilherme Formenti Cinematics Artist
  256. Anderson Gaveta Cinematics Artist
  257. Ricardo Guimarães Cinematics Artist
  258. Leandro Henriques Cinematics Artist
  259. Flavio Hoffe Cinematics Artist
  260. Pedro Jatobá Cinematics Artist
  261. André Leão Cinematics Artist
  262. Renan Mota Lima Cinematics Artist
  263. Felipe Lobo Cinematics Artist
  264. Guilherme Maia Cinematics Artist
  265. Mello Menezes Cinematics Artist
  266. Flavio Monteiro Cinematics Artist
  267. Fabricio Moraes Cinematics Artist
  268. Rodolfo Perissé Cinematics Artist
  269. Fernando Reule Cinematics Artist
  270. Arthur Rocha Cinematics Artist
  271. Athos Sampaio Cinematics Artist
  272. Gustavo Schinner Cinematics Artist
  273. Salvador Arditti Cinematics Cinematic Artist
  274. Scott N. Army Cinematics Cinematic Artist
  275. Till Aschwanden Cinematics Cinematic Artist
  276. Jongha Baik Cinematics Cinematic Artist
  277. Becca Baldwin Cinematics Cinematic Artist
  278. Ben Barker Cinematics Cinematic Artist
  279. Jason Barlow Cinematics Cinematic Artist
  280. Stephanie Belin Cinematics Cinematic Artist
  281. Barry Berman Cinematics Cinematic Artist
  282. Ted Boonthanakit Cinematics Cinematic Artist
  283. Craig Brown Cinematics Cinematic Artist
  284. Alvaro Buendia Cinematics Cinematic Artist
  285. Vitaly Bulgarow Cinematics Cinematic Artist
  286. Bill Campbell Cinematics Cinematic Artist
  287. Scott Campbell Cinematics Cinematic Artist
  288. Aaron Chan Cinematics Cinematic Artist
  289. Hosuk Chang Cinematics Cinematic Artist
  290. Daniel Chavez Cinematics Cinematic Artist
  291. Ray Chih Cinematics Cinematic Artist
  292. Tae Choi Cinematics Cinematic Artist
  293. Joanna Cleland-Jolly Cinematics Cinematic Artist
  294. Matt Cordner Cinematics Cinematic Artist
  295. James Crowson Cinematics Cinematic Artist
  296. Sofia Vale Cruz Cinematics Cinematic Artist
  297. Drew Dobernecker Cinematics Cinematic Artist
  298. Emanuel Druckmann Cinematics Cinematic Artist
  299. David Durand Cinematics Cinematic Artist
  300. Mustazar Essa Cinematics Cinematic Artist
  301. Chris Evans Cinematics Cinematic Artist
  302. Joe Frayne Cinematics Cinematic Artist
  303. Casey Fulton Cinematics Cinematic Artist
  304. Shuntaro Furukawa Cinematics Cinematic Artist
  305. Hunter Grant Cinematics Cinematic Artist
  306. Eric Grimenstein Cinematics Cinematic Artist
  307. Jeremy Gritton Cinematics Cinematic Artist
  308. Chris Ha Cinematics Cinematic Artist
  309. Mike Hardison Cinematics Cinematic Artist
  310. Jason J. Hill Cinematics Cinematic Artist
  311. Ray Hsu Cinematics Cinematic Artist
  312. Benjamin Min Huang Cinematics Cinematic Artist
  313. Steve Hui Cinematics Cinematic Artist
  314. Tyler Hunter Cinematics Cinematic Artist
  315. Joe Jackman Cinematics Cinematic Artist
  316. Jessica Dru Johnson Cinematics Cinematic Artist
  317. Bernie Kang Cinematics Cinematic Artist
  318. Ronny Kim Cinematics Cinematic Artist
  319. Yonghyun Kim Cinematics Cinematic Artist
  320. Andy C. King Cinematics Cinematic Artist
  321. Mike Koizumi Cinematics Cinematic Artist
  322. Scott Lange Cinematics Cinematic Artist
  323. Hung Le Cinematics Cinematic Artist
  324. Ryan Leasher Cinematics Cinematic Artist
  325. John Lee Cinematics Cinematic Artist
  326. Moonsung Lee Cinematics Cinematic Artist
  327. Yeon-Ho Lee Cinematics Cinematic Artist
  328. Hoya Lee Cinematics Cinematic Artist
  329. David Lesperance Cinematics Cinematic Artist
  330. Shawn Liang Cinematics Cinematic Artist
  331. Dyllan Lu Cinematics Cinematic Artist
  332. David Luong Cinematics Cinematic Artist
  333. Brandon Martynowicz Cinematics Cinematic Artist
  334. Matthew Mead Cinematics Cinematic Artist
  335. Andrew Melnychuk-Oseen Cinematics Cinematic Artist
  336. Lucas Merino Cinematics Cinematic Artist
  337. Sada Namiki Cinematics Cinematic Artist
  338. Kurtis Paddock Cinematics Cinematic Artist
  339. Corew Pelton Cinematics Cinematic Artist
  340. Troy L. Perry Cinematics Cinematic Artist
  341. Levente Peterffy Cinematics Cinematic Artist
  342. Joe Peterson Cinematics Cinematic Artist
  343. Laurent Pierlot Cinematics Cinematic Artist
  344. Kirti Pillai Cinematics Cinematic Artist
  345. Zachary Podratz Cinematics Cinematic Artist
  346. Wei Qiao Cinematics Cinematic Artist
  347. Dominic Qwok Cinematics Cinematic Artist
  348. Jarett Riva Cinematics Cinematic Artist
  349. Casey Robinson Cinematics Cinematic Artist
  350. Davy Sabe Cinematics Cinematic Artist
  351. Diego Garzon Sanchez Cinematics Cinematic Artist
  352. Kazuhito Shimada Cinematics Cinematic Artist
  353. Richard Slechta Cinematics Cinematic Artist
  354. Fabio Stabel Cinematics Cinematic Artist
  355. Peter Starostin Cinematics Cinematic Artist
  356. Takuya Suzuki Cinematics Cinematic Artist
  357. Geordie Swainbank Cinematics Cinematic Artist
  358. Jon Teer Cinematics Cinematic Artist
  359. Brandan Vanderpool Cinematics Cinematic Artist
  360. Mathias Verhasselt Cinematics Cinematic Artist
  361. Nelson Wang Cinematics Cinematic Artist
  362. Christonpher Y. Yang Cinematics Cinematic Artist
  363. Jay Hyun Yoo Cinematics Cinematic Artist
  364. Fabio Barretta Zungrone Cinematics Cinematic Artist
  365. Neal Acree Cinematics Composer
  366. Russell Brower Cinematics Composer
  367. Glenn Stafford Cinematics Composer
  368. John Burnett Cinematics Department Supervisor
  369. Shimon Cohen Cinematics Department Supervisor
  370. Scott Goffman Cinematics Department Supervisor
  371. Steeg Haskell Cinematics Department Supervisor
  372. Arthur Jeppe Cinematics Department Supervisor
  373. Mike Kelleher Cinematics Department Supervisor
  374. Jared Keller Cinematics Department Supervisor
  375. Brian LeFrance Cinematics Department Supervisor
  376. James McCoy Cinematics Department Supervisor
  377. Fin Teo Cinematics Department Supervisor
  378. Seth Thompson Cinematics Department Supervisor
  379. Xin Wang Cinematics Department Supervisor
  380. Luciana Jordao Cinematics Director
  381. Mark A. Brown Cinematics Director of Technology
  382. Gregg Barbanell Cinematics Foley Artist
  383. Lucy Sustar Cinematics Foley Mixer
  384. Daniel Porto Cinematics IT Service
  385. Alan Camilo Cinematics Lead Artist
  386. Marco Teixeira Cinematics Lead Artist
  387. Paulo Visguerio Cinematics Lead Artist
  388. Daniel Kallon Cinematics Model
  389. Yogi Graham Cinematics Producer
  390. Noel Wolfman Cinematics Production Director
  391. Patricia L. Adams Cinematics Production Team
  392. Angela Blake Cinematics Production Team
  393. Tok Braun Cinematics Production Team
  394. Joshua Burnett Cinematics Production Team
  395. Leonard Chang Cinematics Production Team
  396. Eric Davis Cinematics Production Team
  397. Tatiana Fernandes Cinematics Production Team
  398. Bejan Fozdar Cinematics Production Team
  399. Janet Garcia Cinematics Production Team
  400. Natalie Gomez Cinematics Production Team
  401. Kim Kotfis Horn Cinematics Production Team
  402. Phillip Hillenbrand Jr. Cinematics Production Team
  403. Steve McIlwain Cinematics Production Team
  404. Jennifer Owings Cinematics Production Team
  405. Nina Prochaska Cinematics Production Team
  406. Jay Redmond Cinematics Production Team
  407. Jason Michael Smith Cinematics Production Team
  408. Brandy Stiles Cinematics Production Team
  409. Chris Thunig Cinematics Project Art Director
  410. Nicholas S. Carpenter Cinematics Project Director
  411. Brian Horn Cinematics Project Editor
  412. Rebecca Lilienfeld Cinematics Project Editor
  413. Bill La Barge Cinematics Project Lead
  414. Ricardo Biriba Cinematics Project Lead
  415. Steven Chen Cinematics Project Lead
  416. Graham Cunningham Cinematics Project Lead
  417. Devon Fay Cinematics Project Lead
  418. Jim Jiang Cinematics Project Lead
  419. Sheng Jin Cinematics Project Lead
  420. Jeramiah Johnson Cinematics Project Lead
  421. Chung Kan Cinematics Project Lead
  422. Ren Kikuchi Cinematics Project Lead
  423. Mark Lai Cinematics Project Lead
  424. Tuan Ngo Cinematics Project Lead
  425. Jamie Pilgrim Cinematics Project Lead
  426. Reo Prendergast Cinematics Project Lead
  427. Dennis Price Cinematics Project Lead
  428. Glen Ramos Cinematics Project Lead
  429. Kenson Yu Cinematics Project Lead
  430. Simon Yuen Cinematics Project Lead
  431. Taka Yasuda Cinematics Project Producer
  432. Alexandre Cruz Cinematics Shooting and Photography
  433. José Feijó Cinematics Shooting and Photography
  434. Vlamir Marques Cinematics Shooting and Photography
  435. David Farmer Cinematics Sound Design
  436. Michael Johnson Cinematics Sound Design
  437. Johann Helgi Agnarsson Cinematics Studio Engineer
  438. Douglas Beal Cinematics Studio Engineer
  439. Jim Bush Cinematics Studio Engineer
  440. Kenneth Lloyd Ayers III Cinematics Studio Engineer
  441. Ramon Rodriguez III Cinematics Studio Engineer
  442. Sean Laverty Cinematics Studio Engineer
  443. Rob Tomson Cinematics Studio Engineer
  444. Leo Wang Cinematics Studio Engineer
  445. Paul Menichini Cinematics Supervising Sound Designer
  446. Fabiano Feijó Cinematics Supervisor
  447. Brett Achorn Cinematics Technology Team
  448. Michael Beal Cinematics Technology Team
  449. Carmeron Chrisman Cinematics Technology Team
  450. Rudy Cortes Cinematics Technology Team
  451. Patrick Dalton Cinematics Technology Team
  452. Jeff Hill Cinematics Technology Team
  453. Slavomir Kaslev Cinematics Technology Team
  454. David Keegan Cinematics Technology Team
  455. Piotrek Krawczyk Cinematics Technology Team
  456. Huong Nguyen Cinematics Technology Team
  457. Chris Rock Cinematics Technology Team
  458. Billy Shih Cinematics Technology Team
  459. Peter Shinners Cinematics Technology Team
  460. Michael Su Cinematics Technology Team
  461. Yun-Chen Sung Cinematics Technology Team
  462. Robert Thomas Cinematics Technology Team
  463. Jeff Chamberlain Cinematics VFX Supervisor
  464. Jon Lanz Cinematics VFX Supervisor
  465. Sojin Hwang Concept Artist
  466. Trent Kaniuga Concept Artist
  467. Josh Tallman Concept Artist
  468. Kyle Webb Design & Editing
  469. John Adair Dialoge Editor
  470. Ryan Coursey Dialoge Editor
  471. David Guerrero Dialoge Editor
  472. Rich Seitz Dialoge Editor
  473. David Guerrero Dialogue Supervisor
  474. Russell Brower Director of Audio
  475. Jay Patel Engine Programmer
  476. Norbert Szabo Engine Programmer
  477. Rob Pardo Executive Producer
  478. Nathan Bowden Exterior Artist
  479. Peet Cooper Exterior Artist
  480. Kevin K Griffith Exterior Artist
  481. Richie Marella Exterior Artist
  482. Matthew Ryan Exterior Artist
  483. Johannes The Exterior Artist
  484. John Fasal Field Recording
  485. Kris Giampa Field Recording
  486. Michael Johnson Field Recording
  487. Jonas Laster Field Recording
  488. Roger Hughston Gameplay Programmer
  489. David Pendergrast Gameplay Programmer
  490. Clayton Vaught Gameplay Programmer
  491. Shephen Wong Gameplay Programmer
  492. Ian Ameling Interior Artist
  493. Oliver Chipping Interior Artist
  494. Sungjae Cho Interior Artist
  495. Brian Fletcher Interior Artist
  496. Jeff Hyeongwon Kang Interior Artist
  497. Julen Lefebvre Interior Artist
  498. Patrick Stone Interior Artist
  499. Jon Dvorak Launch Manager
  500. Cheeming Boey Lead Animator
  501. Paul Warzecha Lead Character Artist
  502. Victor Lee Lead Concept Artist
  503. Kevin Martens Lead Content Designer
  504. Jay Wilson Lead Designer
  505. Chris Donelson Lead Exterior Artist
  506. Steve Shimizu Lead Gameplay Programmer
  507. Timothy Linn Lead Interior Artist
  508. Russell Foushee Lead Multiplayer Programmer
  509. Alex Mayberry Lead Producer
  510. Jason Regier Lead Programmer
  511. Christopher Ryder Lead Prop Artist
  512. Joseph Lawrence Lead Sound Designer
  513. Julian Love Lead Technical Artist
  514. Mark Choy Level Designer
  515. Zaven Haroutunian Level Designer
  516. Carl Lavoie Level Designer
  517. Larra Paolilli Level Designer
  518. Matthew Sherman Level Designer
  519. Jake Sones Level Designer
  520. Brian M. Wright Macintosh Production
  521. Chris Crowe Macintosh Programming
  522. David Givone Macintosh Programming
  523. John Mikros Macintosh Programming
  524. Daniel Pageau Macintosh Programming
  525. Scott Scaccianoce Macintosh Programming
  526. Anthony Anderson Monster Voice Effects
  527. Troy Baker Monster Voice Effects
  528. Dee Bradley Baker Monster Voice Effects
  529. Steven Jay Blum Monster Voice Effects
  530. Joanne Cheng Monster Voice Effects
  531. Dave Fouquette Monster Voice Effects
  532. Casey Fulton Monster Voice Effects
  533. Jessica Gee Monster Voice Effects
  534. Michael Gough Monster Voice Effects
  535. Anthony Hanson Monster Voice Effects
  536. Whit Hetford Monster Voice Effects
  537. Marilyn Hughes Monster Voice Effects
  538. Melissa Hutchinson Monster Voice Effects
  539. Timothy Ismay Monster Voice Effects
  540. Darryl Karylo Monster Voice Effects
  541. Paul Kubit Monster Voice Effects
  542. Nathan LaMusga Monster Voice Effects
  543. Peter Lurie Monster Voice Effects
  544. Lani Minella Monster Voice Effects
  545. Chris Mountain Monster Voice Effects
  546. Nolan North Monster Voice Effects
  547. Jon Olson Monster Voice Effects
  548. Derek Rakos Monster Voice Effects
  549. William Roseman Monster Voice Effects
  550. David Sanchez Monster Voice Effects
  551. Patrick Seitz Monster Voice Effects
  552. Angela Shih Monster Voice Effects
  553. Susan Silo Monster Voice Effects
  554. David Sobolov Monster Voice Effects
  555. Brian Sommer Monster Voice Effects
  556. Brandy Stiles Monster Voice Effects
  557. Fred Tatasciore Monster Voice Effects
  558. Candace Thomas Monster Voice Effects
  559. Joe J. Thomas Monster Voice Effects
  560. Matt Uelmen Monster Voice Effects
  561. Elaine Yang Monster Voice Effects
  562. Russell Brower Music Composer
  563. Derek Duke Music Composer - Game
  564. Edo Guidotti Music Composer - Game
  565. Laurence Juber Music Composer - Game
  566. Joseph Lawrence Music Composer - Game
  567. Glenn Stafford Music Composer - Game
  568. Erin Catto Physics Programming
  569. Elizabeth Cho Producer
  570. Dennis Crow Producer
  571. Nathan Lutsock Producer
  572. Jeremy Masker Producer
  573. Steven Parker Producer
  574. Ray Gresko Production Director
  575. Kevin Griffith Prop Artist
  576. Grace Liu Prop Artist
  577. Anessa Silzer Prop Artist
  578. Neal Wojahn Prop Artist
  579. Evan T. Chen Sound Design
  580. Kris Giampa Sound Design
  581. Michael Johnson Sound Design
  582. Jonas Laster Sound Design
  583. Chris De La Pena Sound Design
  584. David Rovin Sound Design
  585. JP Walton Sound Design
  586. Colton Carmine Sound Producer
  587. Keith Landes Sound Producer
  588. Jay Maguire Sound Producer
  589. Dennis Crabtree Sound Production Lead
  590. Chris Metzen Story Director
  591. Jason Bender System Designer
  592. Andrew Chambers System Designer
  593. Wyatt Cheng System Designer
  594. Joshua Mosqueira System Designer
  595. Colm Nelson System Designer
  596. Richard Chu Technical Artist
  597. Nicholas Eberle Technical Artist
  598. Kritter Griffin Technical Artist
  599. Chris Haga Technical Artist
  600. Jill Harrington Technical Artist
  601. Rachel Larsen Technical Artist
  602. Quang D. Tran Technical Artist
  603. Chris Allsopp Tools Programmer
  604. John Heuerman Tools Programmer
  605. Michael Nicholson User Interface Artist
  606. Brian George Voice Over: Abd al-Hazir
  607. Alyson Reed Voice Over: Adria
  608. Courtenay Taylor Voice Over: Asheara
  609. Cree Summer Voice Over: Auriel
  610. David Sobolov Voice Over: Azmodan
  611. Athena Karkanis Voice Over: Barbarian - Female
  612. Dorian Harewood Voice Over: Barbarian - Male
  613. Jim Ward Voice Over: Belial
  614. Simon Templeman Voice Over: Blacksmith
  615. Llyod Sherr Voice Over: Captain Hale
  616. Greg Ellis Voice Over: Captain Rumford
  617. Anna Graves Voice Over: Demon Hunter - Female
  618. Robin Atkin-Downes Voice Over: Demon Hunter - Male
  619. Sofia Pirri Voice Over: Emperor Hakan
  620. Sumalee Montano Voice Over: Enchantress
  621. Rick Wasserman Voice Over: Imperius
  622. James Horan Voice Over: Ithereal
  623. James Hong Voice Over: Jeweler
  624. Joe J. Thomas Voice Over: King Leoric / Skeleton King
  625. Susanne Blakeslee Voice Over: Maghda
  626. Claudia Black Voice Over: Mistress of Pain
  627. Rajia Baroudi Voice Over: Monk - Female
  628. Jamieson Price Voice Over: Monk - Male
  629. Gaille Heidemann Voice Over: Mystic
  630. Troy Baker Voice Over: Scoundrel
  631. Dominic Keating Voice Over: Templar
  632. Jonathan Adams Voice Over: Tyrael
  633. Erica Luttrell Voice Over: Witch Doctor - Female
  634. Carl Lumbly Voice Over: Witch Doctor - Male
  635. Grey Delisle Voice Over: Wizard - Female
  636. Steven Jay Blum Voice Over: Zoltun Kulle
  637. Michael Gough Voice: Deckard Cain
  638. Jennifer Hale Voice: Leah
  639. Crispin Freeman Voice: Wizard - Male
  640. Michael Chu World Design & Writing
  641. Pat Nagle World Design & Writing
  642. Valerie Watrous World Design & Writing
  643. Leonard Boyarsky World Designer
  644. Joe Morrissey Writer & Senior Game Designer

Know Something We Don't?

You can submit game credits for this game to add them to our list.